Küpsiste poliitika

Kasutame küpsiseid, mis on vajalikud veebisaidi toimimiseks. Saate need küpsised keelata oma veebibrauseri seadete muutmise teel, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist. Lisaks võime Teie nõusolekul kasutada valikulisi küpsiseid, et parandada kasutuskogemust ja pakkuda isikupärastatud pakkumisi, sealhulgas reklaame ja pakkumisi muudel veebisaitidel. Me ei kasuta valikulisi küpsiseid kui Te neid ei luba. Altpoolt leiate üksikasjalikumat teavet meie veebisaidil kasutatavate küpsiste (nii vajalike kui ka valikuliste) kohta.

Mis on küpsis?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab külastaja arvuti kõvakettale. Küpsised saadavad veebisaidile teavet, mida saab kasutada külastaja arvutiseadete ja eelistuste tuvastamiseks. Küpsiseid kasutatakse laialdaselt, et tagada veebisaitide tõhusam töö ja saada teavet külastajate eelistuste kohta. Küpsiseid kasutatakse eri eesmärkidel ja neil on erinev kehtivusaeg.

Küpsiseid on kaht tüüpi: püsiküpsised salvestavad teatud aja jooksul teavet külastaja arvuti kõvakettale. Kui külastate veebisaiti mitu korda, loeb kasutaja veebilehitseja püsiküpsiste teavet seadmest ja saadab selle teabe tagasi veebisaidile või küpsise installinud elemendile; seansiküpsised salvestatakse veebisaidi kasutamise ajal ajutiselt külastaja arvutisse.

Miks me küpsiseid kasutame?

Küpsised võimaldavad meil muuta veebisaiti tõhusamaks ja pakkuda külastajale paremat kasutuskogemust. Tänu küpsistele tunnevad meie veebiserverid Teie seadmed ära ning saavad automaatselt kohandada veebisaidi sisu Teie seadete ja vajaduste kohaselt. Küpsised pakuvad meile ka kasutajastatistikat, mis võimaldab mõõta ja hinnata veebisaidi toimivust. Saadud teavet kasutame veebisaidi kasutatavuse ja sisu parandamiseks. Veebisaidi kasutamiseks peavad seansiküpsised olema lubatud. Need kustutatakse kohe pärast veebibrauseri sulgemist.

Milliseid küpsiseid me kasutame?

Vajalikud küpsised

Vajalikud küpsised aitavad muuta veebisaidi kasutatavaks, võimaldades põhifunktsioone nagu lehel navigeerimine ja juurdepääs veebisaidi turvalistele aladele. Veebisait ei saa ilma nende küpsisteta korralikult töötada.

Funktsionaalsed küpsised

Funktsionaalsed küpsised võimaldavad veebipoel meeles pidada Teie tehtud valikuid, näiteks millist keelt eelistate, millises piirkonnas asute või mis on Teie kasutajanimi ja parool (automaatseks sisselogimiseks). Samuti aitavad need meeles pidada teavet veebipoe käitumise ja välimuse kohta.

Statistika küpsised

Statistilisi küpsiseid kasutatakse meie veebisaidi külastuste ja liikluse allikate loendamiseks, mis annavad meile võimaluse mõõta ja parandada veebisaidi toimivust. Need aitavad meil mõista, milliseid lehti külastatakse kõige rohkem ja näha kuidas kasutajad meie veebipoes liiguvad. Kui keeldute nendest küpsistest, ei kaasata Teie veebisaidi külastust meie statistikasse. Statistilised küpsised annavad meile teavet, mis aitab meil kliendikogemust parandada.

Turunduse küpsised

Turunduse küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista Teie sisueelistusi meie veebipoes, anda Teile meie toodete ja teenuste kohta kõige asjakohasemat teavet, täiustada meie sihtturundust ning parandada Teie kasutuskogemust meie veebipoes. Neid küpsiseid võidakse kasutada meie reklaamikampaaniate jaoks kolmandate poolte veebisaitidel. Sellistel juhtudel saame teavet oma usaldusväärsete partnerite veebisaitidelt, kus on meie reklaamid üleval. Kui keeldute nendest küpsistest, on Teile kuvatavad reklaamid üldisemad ega pruugi Teid huvitada.

Kasutame küpsiseid järgmistelt kolmandatelt pooltelt – Google Analytics, YouTube, Facebook jne.

Küpsiste kogutud andmed:

  • seadme või võrguaadress (IP-aadress)
  • seadme või võrgu teenusepakkuja nimi ja aadress
  • külastuse aeg (kellaaeg, kuupäev, aasta)
  • andmed eelmise veebisaidi külastuse kohta
  • andmed külastatava veebisaidi kohta
  • andmed veebisaidi külastuse kestuse kohta
  • andmed kasutatud veebibrauseri ja seadme operatsioonisüsteemi kohta
  • tehnilised andmed (nt andmed kasutatud pistikprogrammide nagu Flash, Java jne kohta)
  • kliendi autoriseerimise andmed
  • Kuidas küpsiseid erinevates brauserites keelata?

Kui soovite piirata küpsiste salvestamist või selle keelata oma lõppseadmetes või kustutada salvestatud küpsised, saate seda teha veebibrauseri seadete abil, kuid see võib mõjutada veebisaidi funktsioone.

Juhised erinevate brauserite jaoks:

Google Chrome

Microsoft Edge

Mozilla Firefox

Apple Safari

Internet Explorer (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7)


Selle kohta saate täpsemalt lugeda siit: küpsiste lubamine ja keelamine erinevates brauserites.

Küpsiste nõusoleku muutmine või tühistamine

Teil on võimalik igal ajal muuta, milliseid küpsiseid lubate meil kasutada. Lehe toimimiseks vajalikest küpsistest loobuda võimalik ei ole.

Küpsiste eelistuste muutmiseks klõpsake veebilehe jaluses olevat linki “Küpsiste nõusolek”.

group_work Küpsiste nõusolek